Jak prawidłowo zrobić brwi? Kształt, henna, regulacja

Hej, hej!

Dzisiaj wpis na który sporo z Was czeka :) Metamorfoza brwi Ani z opisem powstawania. Tak naprawdę nie była to bardzo skomplikowana zmiana natomiast ukazuje ogromną różnicę. 

Pomysł na wpis powstał przy okazji makijażu próbnego Ani. Cieszę się, że zasłużyłam na zaufanie którym mnie obdarzyła i wybrała jako swoją makijażystkę w jednym z najważniejszych dni w życiu :)

Widząc bardzo jasne brwi i ich brak kształtu bałam się, że odesłanie Ani do kosmetyczki trochę namiesza mi w pracy podczas makijażu ślubnego. Oczyma wyobraźni widziałam piękną, młodą blondynkę z delikatną urodą i topornymi brwiami zafarbowanymi na czarno. O zgrozo! To najgorszy ze scenariuszy :D

Na co dzień nie zajmuję się stylizacją brwi, ale postanowiłam zrobić wyjątek i sama przygotować odpowiedni grunt pod makijaż. Ktoś tu nie lubi niespodzianek :D Zaprosiłam zatem Annę, posadziłam na krześle i zapytałam czy się boi? Była niepewna, kompletnie nie wiedziała czego się spodziewać i jaką zmianę jej zaserwuję – na szczęście sprostałam i Ania teraz cieszy się nowymi brwiami ;)

Proces postanowiłam zrobić stopniowo. Włoski były tak jasne, że nie sposób było wyregulować je bez uprzedniego zafarbowania. Użyłam żelowej henny Refectocil w kolorze brązu i delikatnie zafarbowałam wszystkie włoski, następnie wykonałam regulację. Z reguły zabieg henny na brwi polega na zafarbowaniu oraz regulacji i na tym koniec. Ja, z racji braku doświadczenia farbowanie podzieliłam na dwa etapy. Pierwszy przed regulacją oraz kolejny po regulacji, ale skupiając się już tylko na zewnętrznej części brwi. Pewnie sporo z Was zastanawia się dlaczego podjęłam taka decyzję?

Zależało mi na najbardziej naturalnym efekcie z możliwych. Ania ma bardzo delikatną urodę i brwi nie mogły zacząć dominować na jej twarzy. Miały nadawać jej ramę jednocześnie wyglądając super naturalnie.

Oto efekty metamorfozy:

 • prawa brew

 • lewa brew

Kilka technicznych uwag:

 • Henna żelowa jest delikatniejsza od proszkowej – farbuje delikatniej skórę
 • Aby stworzyć mieszankę, do henny należy dolać wodę utlenioną. Im mniej kropli wody, tym szybciej henna „łapie”
 • wyznaczając kształt brwi najlepiej posłużyć się dawno znaną metodą „ołówka”. Należy wyznaczyć trzy linie przykładając ołówek w odpowiednich miejscach, które dadzą nam punkty odniesienia. Linie zaznaczyłam na zdjęciu.
  1. Początek brwi – przykładamy pionowo ołówek do płatka nosa. Na wysokości naszej brwi wyznacza on jej początek.
  2. Wzniesienie – przykładamy ołówek do płatka nosa i kierujemy w ten sposób, aby przebiegał przez źrenicę kiedy patrzymy na wprost. Odnajdujemy wzniesienie brwi, które teoretycznie powinno znajdować się na wysokości 2/3 brwi.
  3. Zakończenie brwi – przykładamy ołówek do płatka nosa i kierujemy tak, aby przebiegał przez zewnętrzny kącik oka.
 • Wewnętrzną część brwi powinna być najszersza zwężając się ku końcowi. Regulując krawędzie, należy pilnować aby linie były możliwie jak najprostsze (unikamy wtedy brwi typu plemniczki ). Poglądowo oznaczone na zdjęciu poniżej. Oczywiście te zasady są tylko teoretyczne. Każdy z nas jest anatomicznie inaczej zbudowany i dlatego „złote zasady” nie koniecznie u wszystkich mają rację bytu, mogą być jednak wskazówką ułatwiającą szukanie właściwego kształtu.

Zapraszam Was na kilka zdjęć z przebiegu metamorfozy.

Tak wyglądały brwi podczas drugiego farbowania:

Pełna zmiana brwi – przed, farbowanie, po :)

Najważniejsze! Zmiana dzięki nowym brwiom.
Na ostatnich zdjęciach Ania w bardzo podstawowym makijażu dziennym, który jej wykonałam.

A jak się mają Wasze brwi? Może macie pytania? Chętnie odpowiem i podzielę się wiedzą, którą posiadam. Dzięki makijażom kształty brwi nie są mi obce ;) Podoba się zmiana? Piszcie. bo jestem strasznie ciekawa!

Do następnego!

Buziaki K.

 

 

4 odpowiedzi na “Jak prawidłowo zrobić brwi? Kształt, henna, regulacja”

 1. Oliv napisał(a):

  Świetna przemiana❤❤❤jesteś boska w tym, co robisz!!!

 2. Agata napisał(a):

  Skąd Pani jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.