Podstawowe typy sylwetek – sprawdź którą jesteś!

Hej, hej!

Ostatnio stwierdziłam, że czas trochę dogłębniej porozmawiać o modzie. Konkretniej – o modzie w odniesieniu do sylwetek. Postanowiłam co jakiś czas wrzucać Wam informacje jakie ciuchy wybierać, aby pasowały do Waszej budowy. Jestem ciekawa, ile z Was zna na tyle swoją budowę ciała, aby dobierać świadomie sprzyjające fasony.

Podstawowa wiedza dotycząca sylwetki, wbrew pozorom, może ułatwić codzienne życie. Każdego poranka stojąc przy szafie zastanawiacie się co na siebie włożyć?

Uzmysławiając sobie własne atuty i mankamenty będziecie robić zakupy bardziej świadomie. Co za tym idzie? Zaoszczędzony czas, nerwy i bałagan w szafie ;)

Od czego trzeba zacząć? Oczywiście od wyznaczenia typu sylwetki!

W pierwszej kolejności przygotujcie metr krawiecki, kartkę oraz długopis. Stojąc przed lustrem, w samej bieliźnie mierzymy się w zaznaczonych poniżej miejscach.

 

silhouette-159126_1280

Zwróćcie uwagę, aby mierzyć się w odpowiednich miejscach. Ramiona na wysokości obojczyków – tuż pod zgięciem. Biodra – w najszerszym miejscu, wliczając pośladki. Analogicznie talii szukamy w najwęższym punkcie. U niektórych będzie to pas, u innych jest to wysokość tuż pod biustem.

Mając swoją magiczną karteczkę w ręku, rozszyfrowujemy literki ;)

A – ramiona węższe od bioder o minimum 5 centymetrów. Sylwetka często z małym biustem, drobnymi ramionami, płaskim brzuchem, wydatną pupą oraz masywnymi udami.

O – szerokość ramion zbliżona do szerokości bioder. Raczej mniejszy biust i bardzo zgrabne nogi. Brzuch zaokrąglony, stojąc bokiem wystaje poza linię biustu.

X – szerokość ramion zbliżona do szerokości bioder. Talia węższa od nich o około 20 centymetrów. Sylwetka najbardziej proporcjonalna.

T  ramiona szersze od bioder o minimum 5 centymetrów. Mały biust, bardzo szczupła, wysoka.

– szerokość ramion zbliżona do szerokości bioder. Brak wcięcia w talii, często mały biust, bardzo wysoka.

– ramiona szersze od bioder o minimum 5 centymetrów. Duży biust, wystający brzuszek, zgrabne nogi.

– szerokość ramion zbliżona do szerokości bioder. Talia węższa od nich o mniej niż 20 centymetrów. Raczej mały biust, często zgrabne nogi.

 

typy-kobiecych-sylwetek

Pomierzone? Pochwalcie się – jaką sylwetką jesteście? :)

Na tym analiza jeszcze się nie kończy! W kolejnym poście zdradzę na co jeszcze zwrócić uwagę ;)

Do następnego!

Buziaki K.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.